Pavoučí kolonie

7. července 2018 v 12:20 | Lufienne |  Fotogalerie
Nedávno jsem byla bráchovi pomáhat trhat višně, abychom měli na marmeládu, haha. Bylo to mimochodem moc prima odpoledne, pro mě to byl konečně zasloužený relax po právě zdárně dokončeném zkouškovém období. Bylo hezké hodit se na několik hodin offline, být venku, na zahrádce, cpát se višňěmi a užívat si krásného počasí. Já se tím skoro vrátila do "mladých let", kdy jsme s bráchou jako malí pomáhali na zahrádce babičce, lezli jsme po stromech a závodili, kdo jako první naplní košík tím, co jsme zrovna sklízeli. Moje oblíbené bylo očesávání hrušní, sice vždycky kolem poletovaly otravné vosy, ale hrušně byly stromy, po kterých se prostě lezlo úplně nejlíp! A ty hrušky... Mňam!

Když jsem pak v kůlně hledala žebřík, narazila jsem na obrovskou, ale vážně OBROVSKOU kolonii pavouků. Byla tam odhadem asi tak miliarda (možná dvě) těchto nohatých stvoření, včetně miniaturních, patrně zrovna nedávno vylíhlých pavoučích miminek. Pro někoho noční můra, pro mě ideální příležitost k focení.

Časem asi poznáte, že jsem blázen do veškerého hmyzáctva. Vím, že zrovna pavouci mezi hmyz nepatří, ale já zkrátka strašně ráda fotím makro fotky takovýchto tvorečků. Líbí se mi, že takto vyniknou i ty nejmenší detaily, kterých bychom si nejspíš normálně ani nevšimli. Nemám na to ovšem úplně ideální foťák, jelikož nemám zrcadlovku s nějakým super spešl objektivem na makro, ale jenom trochu lepší kompakt. Moje fotky nejsou profesionální, je toho hodně, co by se dalo zlepšit, a to nejen co se týká techniky. Ale mě prostě focení baví a občas bych se tu ráda s Vámi o některé zdařilejší fotky podělila.

Dnes tu pro Vás mám pár foteček pavouků a pro ty, kterým pavouci nahání hrůzu, tu mám jako bonus roztomilou berušku na spravení nálady!A otázka na závěr. Děláte domácí marmelády? Naše rodina je v mém okolí snad jediná, kdo to dělá, tak by mě to docela zajímalo. Já na domácí marmelády nedám dopustit. Jsem obecně velký žrout marmelád a džemů (who can tell the difference, lol), ale těm našim domácím se zkrátka nic nevyrovná! Jak to máte Vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama