KVIFF 2018 + pár festivalových tipů a triků

20. července 2018 v 21:02 | Lufienne |  Fotogalerie
I letos jsme s Milým vyrazili na filmový festival do Karlových Varů. Byl to náš druhý ročník a myslím, že určitě nebyl poslední. Já to totiž fakt miluju. Miluju tu zdlouhavou cestu do Varů s přeplněnou krosnou na zádech, miluju stanové městečko Rolava a kachny, které tam všude pochodují. Miluju lázeňské oplatky. Miluju ten adrenalin a nervozitu při čekání na otevíračku pokladen a boj o lístky. Miluju filmy, filmové tvůrce, filmové fanoušky. A taky Festivalový deník. A prostě celkově miluju KVIFF. Miluju, miluju, miluju! xDKVIFF se dá prožít různými způsoby a myslím, že každý si jistě najde ten svůj, který mu bude vyhovovat. Já s Milým nejsme žádní pařmeni a už vůbec nejsme žádné noční sovy, takže takové ty skvělé "parties" do brzkých ranních hodin se nás netýkají. Nejsme ani takoví ti šílenci, co by pro získání lístků na promítání udělali ÚPLNĚ COKOLI, jakože třeba že bychom si ustlali přímo před pokladnou, abychom byli při otevření na řadě jako první. My si KVIFF užíváme po svém. Stačí nám tři filmy denně a jinak se poflakujeme po Varech a objevujeme, co je kde zajímavého. A u toho se cpeme oplatkama.

Letos jsme si v pauzách mezi filmy prošli místa, na která nám minulý rok nevyšel čas. Šli jsme se podívat k bazénu hotelu Thermal, na rozhlednu Diana, na Jelení skok a další vyhlídky, kterých je ve Varech opravdu hodně. Taky jsem navštívila Motýlí dům, což pro mě bylo úplně super zajímavé, ale Milý si místo toho raději skočil na pivčáka xD No a zbytek času jsme se jen tak toulali městem. Vary jsou moc krásné, myslím, že nás snad nikdy nepřestane udivovat ta architektura.

0

Na závěr bych se s Vámi ráda podělila o pár tipů a triků, které by se Vám mohly při návštěvě KVIFF hodit. Není to nic převratného, ale třeba by Vám to mohlo pomoct...
  • Já s Milým jsme na KVIFF pokaždé jeli na první tři dny festivalu. Je prima, že v tu dobu ve Varech ještě není tolik lidí a když přijedete už ve čtvrtek, můžete si zajistit lístky jak na pátek, tak na sobotu, což je velká výhoda a máte tak větší šanci, že se dostanete na ta promítání, která chcete a vyhnete se tak zbytečně zdlouhavému čekání ve frontách před promítacím sálem.
  • Získávání lístků na promítání občas není zrovna snadné. Už několik hodin před otevíračkou se před pokladnami tvoří dlouhé zástupy lidí. Ikdyž budete ubytovaní ve stanovém městečku, vězte, že i tam ta fronta bude velká, třebaže se to tak nezdá. My to letos docela vychytali tak, že jsme si trochu přivstali a jeli jsme na pokladnu k hotelu Pupp. Byli jsme tam asi hodinu před otevírací dobou, nějaký hlouček lidí už tam sice byl, ale oproti ostatním pokladnám to nebylo tak hrozné. Zdá se, že naše domněnka, že k Puppu tolik lidí pro lístky nechodí, se potvrdila.
  • Snažit se získat vstupenky na promítání pomocí SMS je zbytečné.
  • Festivalový deník je parádní platforma, díky které se dozvíte spoustu užitečných informací a taky Vám zkrátí čekání mezi filmy.
  • Pokud jste ubytovaní ve stanovém městečku Rolava, připravte se na to, že tam bude čím dál víc a víc lidí a může se stát, že si každé ráno budete muset vystát frontu u umyvadel. Každá slečna si tam totiž rozloží svůj kosmetický stánek a vy musíte čekat, než se namalují. Takže moje rada zní, berte si s sebou nějaké menší zrcátko, podle kterého se pak namalujete ve stanu xD
  • Citronové lázeňské oplatky jsou bašta. A tak vůbec, nebojte se jít do chutí, které se Vám na první pohled moc nezdají, může Vás to překvapit.
  • K palačinkám zdarma ve stánku Innogy se nikdy nedostanete, je tam vždycky PŘÍŠERNÁ fronta xD
  • Pokud se chcete dobře a fakt levně najíst, jděte do restaurace Panoptikum. Btw, kdybyste měli nějaké další tipy na levné restaurace v Karlových Varech, dejte mi prosím vědět do komentářů :) Jsme chudí studenti! xD

To je asi tak vše, co mě napadá, snad jsem na nic důležitého nezapomněla, haha. Jo a jinak o filmech, na kterých jsme na KVIFF byli, budu psát později ve článku, ve kterém shrnu všechny filmy, které jsem za červenec viděla :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama