Červenec 2018

KVIFF 2018 + pár festivalových tipů a triků

20. července 2018 v 21:02 | Lufienne |  Fotogalerie
I letos jsme s Milým vyrazili na filmový festival do Karlových Varů. Byl to náš druhý ročník a myslím, že určitě nebyl poslední. Já to totiž fakt miluju. Miluju tu zdlouhavou cestu do Varů s přeplněnou krosnou na zádech, miluju stanové městečko Rolava a kachny, které tam všude pochodují. Miluju lázeňské oplatky. Miluju ten adrenalin a nervozitu při čekání na otevíračku pokladen a boj o lístky. Miluju filmy, filmové tvůrce, filmové fanoušky. A taky Festivalový deník. A prostě celkově miluju KVIFF. Miluju, miluju, miluju! xD


Pavoučí kolonie

7. července 2018 v 12:20 | Lufienne |  Fotogalerie
Nedávno jsem byla bráchovi pomáhat trhat višně, abychom měli na marmeládu, haha. Bylo to mimochodem moc prima odpoledne, pro mě to byl konečně zasloužený relax po právě zdárně dokončeném zkouškovém období. Bylo hezké hodit se na několik hodin offline, být venku, na zahrádce, cpát se višňěmi a užívat si krásného počasí. Já se tím skoro vrátila do "mladých let", kdy jsme s bráchou jako malí pomáhali na zahrádce babičce, lezli jsme po stromech a závodili, kdo jako první naplní košík tím, co jsme zrovna sklízeli. Moje oblíbené bylo očesávání hrušní, sice vždycky kolem poletovaly otravné vosy, ale hrušně byly stromy, po kterých se prostě lezlo úplně nejlíp! A ty hrušky... Mňam!

Když jsem pak v kůlně hledala žebřík, narazila jsem na obrovskou, ale vážně OBROVSKOU kolonii pavouků. Byla tam odhadem asi tak miliarda (možná dvě) těchto nohatých stvoření, včetně miniaturních, patrně zrovna nedávno vylíhlých pavoučích miminek. Pro někoho noční můra, pro mě ideální příležitost k focení.

Časem asi poznáte, že jsem blázen do veškerého hmyzáctva. Vím, že zrovna pavouci mezi hmyz nepatří, ale já zkrátka strašně ráda fotím makro fotky takovýchto tvorečků. Líbí se mi, že takto vyniknou i ty nejmenší detaily, kterých bychom si nejspíš normálně ani nevšimli. Nemám na to ovšem úplně ideální foťák, jelikož nemám zrcadlovku s nějakým super spešl objektivem na makro, ale jenom trochu lepší kompakt. Moje fotky nejsou profesionální, je toho hodně, co by se dalo zlepšit, a to nejen co se týká techniky. Ale mě prostě focení baví a občas bych se tu ráda s Vámi o některé zdařilejší fotky podělila.

Dnes tu pro Vás mám pár foteček pavouků a pro ty, kterým pavouci nahání hrůzu, tu mám jako bonus roztomilou berušku na spravení nálady!


Ahoj!

7. července 2018 v 12:19 | Lufienne |  Dookies
Ahoj,

já jsem Lufienne a tohle je můj nový blog :)

Budu sem psát hlavně o tom, co mám ráda, čili hlavně o knížkách a filmech nebo seriálech. Taky mě baví focení, takže sem budu dávat některé své fotografie, jak z různých výletů, tak fotečky, které vznikly jen tak pro zábavu. No, prostě to bude asi taková všehochuť, najdete zde od všeho trochu.

Budu ráda, když si můj blog najde své čtenáře, ale pokud ne, nevadí :) Chci si ho psát hlavně pro sebe, abych si zlepšila psaný projev a měla zkrátka nějaký způsob jak ventilovat své myšlenky a názory. A pokud to bude někoho bavit, bude to prima.

Rage & Love

Lufienne